System VacSax

vaxVacsax skupił się na jednorazowych systemach ssących, dlatego jest w stanie skierować wszystkie swoje wysiłki i starania na przeprowadzanie badań rynku, innowacyjność produktów, zautomatyzowanie produkcji oraz serwis w tym bardzo ważnym dziale produktów medycznych.

Wynikiem powyższych jest lepsze zrozumienie potrzeb klientów oraz rozwój innowacyjnych produktów, w celu uzyskania jak największego bezpieczeństwa i praktyczności w zbieraniu oraz utylizacji odpadów medycznych. Vacsax poświęca się jakości. Posiada ISO 9001.2000 & EN 46001. Można być pewnym jakości produktów firmy Vacsax oraz spokojnym zarówno o kompleksowość jak i ich bezpieczeństwo.

Zamknięty jednorazowy zestaw do odsysania Vacsax stanowi idealny wybór do zastosowań na terenie całego szpitala oraz innych zakładów medycznych. Wieczko wkładu do pojemnika zaopatrzone jest jedynie w dwa otwory wlewowe, Pacjenta i Systemu Odsysania, oba posiadające różne wymiary, co zapewnia bezpieczeństwo w działaniu i eliminuje zagrożenie wzajemnego połączenia i wymieszania. Vacsax dostępny jest w 3 rozmiarach: o pojemnościach 1 litra, 2 litrów i 3 litrów. Otwory wlewowe udostępnione w systemie występują pod czterema oznaczeniami: Otwór Standardowy , Otwór Szeroki, Otwór Ortopedyczny i Otwór Kaskadowy.

Każdy wkład, oprócz Kaskadowego, zaopatrzony jest w zatyczkę umieszczoną przy otworze wlewowym, zapobiegającą przelaniu się lub wycieku płynu. Poza tym wieczka wkładów zaopatrzone są w blokady, które zamykają otwory po zakończonym procesie odsysania, przez co zapewniają stałą blokadę znajdujących się w pojemniku płynów. Wieczka zaopatrzone są również w zintegrowane uchwyty, które ułatwiają usuwanie wkładów z pojemników oraz zapewniają ich bezpieczny transport przy pełnym zapełnieniu. Wkłady VacSax wyprodukowane są z materiałów niezawierających PVC, a przy spalaniu wytwarzają jedynie dwutlenek węgla i wodę. System VacSax jest końcowym zamkniętym systemem jednorazowego użytku przeznaczonym do odsysania.

Pojemniki do usuwania odpadów Vacsax składa się z plastikowego pojemnika, który mieści 7 2-litrowych wkładów typu Vacsax lub GelSax. Wyprodukowany jest zgodnie ze standardami HDPE, DIN i RAL.

Oferta zawiera również kartony do usuwania odpadów, które utrzymują pojemniki w pionowej pozycji, co zapobiega ewentualnym przeciekom płynów, a dodatkowe otwory z boku kartonu ułatwiają transport. Występują one w trzech rozmiarach, mieszcząc: 6 x pojemniki o poj. 2 litrów, 2 x pojemniki o poj. 2 litrów, oraz 3 x pojemniki o poj. 3 litrów.

Żel PREGEL nie zwiększa swojej objętości po zetknięciu z płynem. Z tego względu może być umieszczony w pojemniku lub wkładzie do pojemnika przed rozpoczęciem zabiegu. Nie zmienia on objętości płynu po skończonym procesie odsysania. Żelu PreGel można również dodać do odessanego płynu. Metoda ta może być używana przy zastosowaniu Systemu Kaskadowego z zamiarem zwiększenia gęstości płynów w pojemnikach. PreGel dostępny jest w wielu rozmiarach przeznaczony do różnych objętości.