Mikrodermabrazja i peeling

Zabieg mikrodermabrazji polega na mechanicznym ścieraniu naskórka za pomocą specjalnych narzędzi, które nie powodują żadnych skutków ubocznych. Nie zostawiają blizn ani żadnych widocznych mechanicznych uszkodzeń. Naskórek jest ścierany aż osiągnie się założony z góry poziom wyników zabiegu. Bardzo skuteczne przy leczeniu trądzika.

Sprawdza się podczas likwidacji zmarszczek ponieważ powoduje ujędrnienie skóry dzięki wzmocnieniu naskórka. Zabiegi mikrodermabrazji cieszą się powodzeniem ponieważ są bezbolesne i skuteczne. Nie wykorzystuje się w tym przypadku żadnych szkodliwych środków. Zabiegi są skuteczne podczas zwalczania takich chorób jak: trądzik, blizny, łojotok skóry, zaskórniki, odbarwienia, rozstępy itp.

Podobnie jak mikrodermabrazja peeling to złuszczanie naskórka w obrębie blizn, zmarszczek czy innych deformacji i dolegliwości skóry. Zwany również abrazją jest stosowany w celu odmłodzenia skóry i jej ujędrnienia. Peeling w zależności od głębokości działania może być niebezpieczny. Może powodować skutki uboczne w postaci zmian na skórze oraz zakażeń.

Peeling chemiczny polega zazwyczaj na umieszczeniu na skórze odpowiednio dobranych związków chemicznych. Związki wnikają w głąb skóry powodując jej odbudowę. Stosuje się go dość często. Jest to popularna forma zabiegów. Niestety ze względu na ryzyko istnieje wiele przeciwwskazań do jego stosowania. Np. alergie skóry.