Jazda na rowerze

jazdaRower to nie tylko środek lokomocji, ale również doskonałe narzędzie wpływające na urodę. Oczywiście samo narzędzie to nie rozwiązanie, należy jeszcze na tyle się zmobilizować aby jeździć codziennie regularnie. Rower jest często bardziej zalecany niż np. bieganie ponieważ długotrwały lekki wysiłek wpływa korzystniej na organizm.

To bardzo dobre rozwiązanie dla osób otyłych. Bardzo dobre dotlenienie organizmu wpływa na jego odpowiednie funkcjonowanie. Treningi najlepiej rozpocząć od jazdy po około 30 minut i stopniowo zwiększać ten czas. Warto wyjeżdżać poza miasto po pierwsze dlatego, że jest to lepsze powietrze i całkiem długa trasa dla treningu.

Drugą równie istotną sprawą, aby odchudzanie w czasie jazdy na rowerze było skuteczne, jest zachowanie umiarkowanego stałego tempa w trakcie całej jazdy. Najłatwiejsze jest to możliwe na płaskim terenie, dlatego warto wcześniej zaplanować trasę. Najlepsze efekty odchudzające można osiągnąć poprzez nieustanne pedałowanie bez zatrzymywania się z umiarkowaną prędkością.

Cukrzykom jazdę na rowerze mogą ułatwić wkłucia do pompy insulinowej Medtronic.