Podkrążone oczy

Podkrążone oczy nie są objawem zmęczenia choć prawdopodobnie zmęczenie może uwydatniać cienie. Jest to genetycznie uwarunkowany brak materiału pomiędzy skórą a oczodołem. Następuje prześwit i skóra wydaje się być granatowa w tym miejscu.

Za pomocą zabiegów wypełnienia tłuszczem miejsc pod powieką dolną całkowicie i na dłuższy czas likwiduje się tą dolegliwość. Za pomocą operacji plastycznych i liftingów można osiągnąć równie dobre wyniki. Zazwyczaj z tego typu zabiegów korzystają osoby starsze oraz sportowcy. Zabieg nie zostawia blizn na twarzy, a szwy w miejscach z których pobiera się tłuszcz muszą być noszone przez około tydzień.

Farbowanie włosów pod kolor oczu

Preparaty do farbowania włosów są bardzo popularne i ogólnie dostępne na rynku. Wykonanie zabiegu jest bardzo łatwe. Istnieje wiele gatunków praparatów, można mówić o farbach ziołowych lub chemicznych. Często są stosowane mniej trwałe szampony kolorujące. W zależności od trwałości farby istnieją takie które mogą wpływać negatywnie na włosy i skórę głowy. Zazwyczaj jednak są to farby, które nie stanowią zagrożenia, a najnowsze rozwiązania sprawiają, że są niezwykle trwałe. Większość z tych farb nie tylko odmienia kolor włosów, ale są już takie na rynku, które działają odżywczo na włosy i budują warswę ochronną. Na rynku istnieją także różnego rodzaju rozjaśniacze włosów. Jest to dobre rozwiązanie dla tych osób które chcą uzyskać jedynie rozjaśnienie ich aktualnego koloru.