Na leniuszka – metoda Bailine

cwiczNa początku dla jasności pragnę zaznaczyć, iż poniższą metodę przedstawiam i proponuję jako urozmaicenie i dodatek dla tych z Pań, które są znużone ćwiczeniami w fitness klubach i chcą doświadczyć czegoś nowego lub też potrzebują czuć, że robią dla siebie coś jeszcze. Moim zdaniem nic nie zastąpi wysiłku fizycznego. O tym, ile zyskujemy poprzez nasze treningi pisałam już we wcześniejszym artykule. A zatem jeśli czasem mamy ochotę na leniuszkowanie, lecz nie chcemy z tego powodu zaniedbywać naszego ciała, można wypróbować powstałą 30 lat temu w Norwegii metodę zwaną Bailine.

Nadrzędnym celem Bailine jest dbałość o zdrowie, perfekcyjne kształtowanie własnego ciała oraz kontrolowanie wagi.
W związku z powyższym 3 zasady są nadrzędne:

 1. Modyfikacja sposobu odżywiania;
 2. Indywidualnie dobrana gimnastyka;
 3. Motywacja psychologiczna;

Główną rolę odgrywa tu jednak specjalnie skonstruowany, sterowany komputerowo symulator treningowy. Przy pomocy specjalnego programu komputerowego możliwe jest symulowanie treningu muskulatury bioder, talii, brzucha, pleców, a także pozostałych części ciała. Można go różnicować i dobierać w zależności od humoru oraz aktualnej formy fizycznej klientki.

Symulator  Bailine może łączyć wszystkie trzy typy stymulacji – rozgrzewkę mięśni, ich rozluźnianie oraz trening. Aktywuje pojedyncze mięśnie lub kilka grup mięśniowych jednocześnie z jednakowym natężeniem prądu w bezpiecznych granicach około 40 mA. Elektrostymulacja pobudza mięśnie do pracy za pomocą zmiennych impulsów elektrycznych oddziałujących na nerwy ruchowe. Zamiarem Bailine nie jest osiąganie wysokich wyników sportowych, lecz funkcjonalny trening mięśni, zapewniający zarówno estetyczny wygląd, jak i sprawność fizyczną. Zabieg stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej wokół mięśni i usuwa nadmiar wody.

Według instruktorów Bailine 40 minut w symulatorze treningowym zastępuje 3 godziny intensywnego aerobiku. Oprócz napięcia i lepszego dotlenienia mięśni, pobudza krążenie krwi i limfy, przyśpiesza metabolizm, ułatwia pozbywanie się toksyn.
Oczywiście najlepsze efekty osiąga się poprzez łączenie ćwiczeń w symulatorze treningowym z dietą, układaną indywidualnie dla każdej klientki, odpowiednim nawodnieniem całego organizmu, poprzez wypijanie minimum 2 litrów wody dziennie (co sprzyja również oczyszczaniu organizmu) oraz z treningiem cardio 3 razy w tygodniu (jogging, szybki marsz, rower lub inny ulubiony sport).
Metoda Bailine gwarantuje zatem:

 1. Zredukowanie nadprogramowych centymetrów i kilogramów;
 2. Likwidację cellulitu;
 3. Wzmocnienie i ukształtowanie mięśni;
 4. Efekt ćwiczeń aerobowych (bez obciążania stawów);
 5. Przyspieszenie efektów „zwykłych” ćwiczeń;
 6. Właściwą sylwetkę dla danego typu figury;
 7. Powrót do figury sprzed ciąży;
 8. Jędrną i gładką skórę;
 9. Poprawę zdrowia i kondycji fizycznej;
 10. Głęboki masaż i lepszą cyrkulację krwi;
 11. Zwiększenie poczucia własnej wartości oraz motywacji do działania;
 12. Szybkie i trwałe efekty;

Polecany jest Paniom, które:

 1. nie mają zbyt dużo czasu i energii na tradycyjny trening;
 2. ćwiczą, lecz nadal nie są zadowolone ze swojej figury i potrzebują dodatkowej stymulacji;
 3. chcą wieść zdrowszy styl życia;
 4. urodziły dzidziusia i chcą szybko wrócić do formy;
 5. muszą bardzo ciężko „pracować” nad swoją figurą;
 6. chcą poprawić sobie nastrój;

Poza tym zabiegi Bailine stosuje się z powodzeniem nie tylko w salonach piękności. Elektrostymulację wykorzystuje się także w terapii osób cierpiących na przewlekłe bóle, w rehabilitacji osób po urazach oraz osób z zaburzeniami krążenia, u których trudno o intensywny wysiłek fizyczny.
Na świecie istnieje około 170 salonów Bailine, między innymi w Norwegii, Danii, Szwecji, Niemczech, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Polsce, Czechach, Rosji i na Ukrainie.
W Polsce salony oferujące zabiegi Bailine znaleźć możesz w Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie oraz Łodzi.

Chcesz pomagać rodzinie? Wejdź na www.siwydym.com.pl.