Depilacja bikini

bikiniDepilacja miejsc intymnych kobiet to nie to samo, co usuwanie włosów spod pach, czy też z nóg. Potrzebna jest większa dawka cierpliwości i uwagi, ponieważ okolice te cechują się grubszym rodzajem włosów. O ile przy okazji golenia innych partii ciała można się śpieszyć, o tyle tym przypadku o jakimkolwiek pośpiechu nie może być mowy. Poniżej omówimy nieco sposób usuwania włosów, dzięki któremu będzie wiadomo, jak łatwo unikać zadrapań i podrażnień skóry.

Trudność zabiegu: łatwa. Czas wykonania: pół godziny. Potrzebne przyrządy: grzebień, nożyczki, cążki, maszynka do golenia z ruchomą główką i kilkoma ostrzami, krem lub żel do golenia, krem Cortizone, jeśli miejsce golenia będzie swędziało.

A oto, jak to wykonać:

  1. Dobierz odpowiedni krem lub żel do depilacji, użycie mydła jest zdecydowanie odradzane.
  2. Nie skąp na maszynce do golenia – lepiej zainwestować w droższy model z ruchomą główką i kilkoma ostrzami, niż tanią jej wersję.
  3. Przytnij włosy nożyczkami tak, jak to jest tylko możliwe – ponieważ im mniej włosów zostanie do zgolenia maszynką, tym mniej będzie trzeba nią operować.
  4. Weź ciepły prysznic lub kąpiel – już 10 minut takiego zabiegu zmiękczy skórę i rozluźni cebulki włosów.
  5. Pozbądź się martwych komórek skórnych.
  6. Upewnij się, że skóra jest wilgotna, ale nie mokra.
  7. Ruchy maszynką do golenia wykonuj najpierw w kierunku wzrostu włosów, później w przeciwnym – a przy tym utrzymuj skórę napiętą. Nie powtarzaj zbyt często ruchów w tych samych miejscach.
  8. Zadbaj o nawilżenie miejsca depilacji kremem.

Depilacja bikini nie powinna być wykonywana podczas okresu, ponieważ wówczas skóra jest delikatniejsza. Depilacja intymna podczas kąpieli jest łatwiejsza, ponieważ można ułożyć na nogi na brzegach wanny.