Perfumy

pojemnikiUżywanie perfum dodaje każdemu atrakcyjności. Kobiety zwykle przykładają zdecydowanie większą wagę do tego, aby ładnie pachnieć, dlatego w drogeriach mogą znaleźć niesamowitą ilość rodzajów perfum. Pamiętajmy o tym, aby używać perfum w odpowiedni sposób. Kobiety powinny przede wszystkim używać ich w subtelny sposób: nie ma nic gorszego niż człowiek, który zniechęca do siebie otoczenie przez to, że zbyt intensywnie pachnie.

Nawet najpiękniejszy zapach, jeśli jest zbyt intensywny, muzę męczyć otoczenie. Dlatego należy nauczyć się nakładać perfumy w odpowiedni sposób: po pierwsze, trzeba zwrócić uwagę na to, w których miejscach skóra jest najbardziej chłonna. Są to między innymi nadgarstki, miejsce za uchem, na zgięciach łokciem, a także pomiędzy piersiami. Są to miejsca, z których zapachy generują się najmocniej. Nie oznacza to jednak, że każde z tych miejsc musi być spryskane przez kobietę za każdym razem, kiedy chcemy ładnie pachnieć. Zwykle trzeba po prostu spryskać jedno z tych miejsc, aby roztaczać wokół siebie ładny zapach. Należy także pamiętać o tym, że tanie perfumy nie będą nigdy ładnie pachnieć na skórze, choćby były to podróbki najwyższej jakości.

Poza tym, perfumy najmocniej i najdłużej utrzymują się na skórze natłuszczonej, dlatego dobrze jest regularnie natłuszczać bezzapachowym mleczkiem natłuszczającym skórę w miejscach, w których używamy perfum. Innym pomysłem jest nanoszenie perfum na włosy – ale trzeba to robić tylko wtedy, kiedy włosy są dokładnie umyte. Nie ma nic gorszego niż przykry zapach perfum z tłustych włosów. Poza tym, włosy nie muszą być bardzo brudne, aby zniekształcały zapach perfum – naturalne substancje zawarte w mieszkach włosowych wpływają na zapach.