Niebezpieczne opalanie

Ze względu na fakt, że posiadanie opalenizny na ciele to główny wyznacznik mody w tych czasach, mnożą się salony udostępniające solaria. Korzystają z nich już nie tylko kobiety, ale i mężczyźni.

Bardzo niewiele osób korzystających z solariów zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie może to za sobą pociągać. Wielu zapewne nie chce nawet o tym słyszeć, ponieważ możliwość zdobycia cennej opalenizny w bardzo krótkim czasie jest dla nich ważniejsza.

Wystawienie ciała na promieniowanie UV jest niezwykle szkodliwe dla organizmu. Powoduje zwiększenie ryzyka zachorowalności na raka skóry. Niszczy także naskórek, który ulega złuszczeniu do tego można dodać wiele innych chorób skóry.

Bardzo często korzystanie z solarium powoduje choroby natury psychologicznej, popularne uzależnienie od solarium powoduje kompletne wyniszczenie naskórka i z wiekiem oszpecenie skóry całego ciała – jej zwiotczenie i pomarszczenie.

Bezpieczne opalanie

Istnieje kilka podstawowych rad których przestrzeganie w znacznym stopniu oddali prawdopodobieństwo narażenia skóry na niekorzystne efekty opalania. To że olejków do opalania należy używać jest oczywista, ale należy również sprawdzać datę ich ważności. Bardzo częstą są niezdatne do niczego po roku czasu. Krem, olejek aktywuje się po 20 minutach, należy o tym pamiętać i odpowiednio wcześniej go zaaplikować. Należy nanieść sporą jego ilość. Należy również unikać słońca w godzinach południowych, wtedy niekorzystne czynniki działają najskuteczniej niszcząc skórę. Oczywiście nie tylko przebywanie w pełnym słońcu szkodzi, promienie UV są wszędzie i odbijają się w otoczeniu dlatego najlepiej w ogóle nie wychodzić w godzinach południowych w okolicach godziny 12:00