Rodzaje włosów

Włosy to bardzo wrażliwy element. Wyróżnia się wiele rodzajów włosów i pod tym kątem produkowane są różne preparaty – odżywki i szampony. Włosy mogą być normalne – czyli zdrowe i naturalnie odżywione. Nie grozi im przetłuszczanie się i rozdwajanie końcówek. Występują bardzo rzadko i nie wymagają intensywnej pielęgnacji.

Kolejnym rodzajem włosów są włosy przetłuszczające, ze względu na zwiększone wydzielanie łojotoku ten typ włosów nie jest zbyt estetyczny. Są posklejane i świecą się. Mogą wypadać oraz istnieje duże prawdopodobieństwo łupieżu. Należy codziennie myć i pielęgnować tego typu skórę i włosy.

Włosy suche – pozbawione połysku i trudne w układaniu. Są z reguły bardzo osłabione i podatne na suszenie, które wpływa negatywnie. Ni należy suszyć tego typu włosów gorącym powietrzem suszarki. Może pojawić się łupież suchy

Włosy typu mieszanego to wypośrodkowane cechy z dwóch poprzednich rodzajów włosów.

Wypadanie włosów

To problem dużej części społeczeństwa, głównie mężczyzn, ale również kobiety borykają się z tym kłopotem i jako że mężczyzna łysiejący nie wzbudza wielkiego zainteresowania, tak już kobieta zostanie zauważona. Więc jakie mogą być przyczyny wypadania włosów? Mogą to być problemy fizjologiczne, czyli naturalne łysienie podyktowane przez organizm, ale może to być również chorobowe wypadanie włosów.

Włosy często wypadają w większych ilościach okresowo, np. latem po opaleniu skóry głowy lub po porodzie ponieważ poziom hormonów przed porodem nie pozwala wypadać włosom, a później nadmiar jest tracony. Stres jest również przyczyną wypadania włosów. Mogą to również powodować wszystkie grzybice skóry.