Pracownia protetyczna - miejsce przywracające uśmiech.

Urodai wszystko co z nią związane.ArtykułyPracownia protetyczna - miejsce przywracające uśmiech

sauny Pracownia protetyczna to często jedyna nadzieja dla wielu osób na przywrócenie pięknego uśmiechu. Decydując się na wizytę w gabinecie protetycznym zapoznajmy się wcześniej z dostępną ofertą, możliwościami, które daje nam współczesna kosmetyka dentystyczna. Określenie naszych oczekiwań i wymagań oraz dobra komunikacja i udana współpraca pomiędzy lekarzem stomatologiem, pacjentem i technikiem dentystycznym są gwarancją sukcesu i szansą na pozbycie się kompleksów związanych z nieestetycznym stanem uzębienia.

Dlaczego warto dbać o stan uzębienia?

Kompletny zgryz ma wpływ na nasze zdrowie. Każdy ząb odgrywa odrębną rolę w procesie gryzienia, przeżuwania i rozcierania pokarmu. Braki w uzębieniu wpływają na kondycję układu pokarmowego. Ponadto mięśnie zaangażowane w proces gryzienia muszą spełniać swą rolę, w przeciwnym razie zanikają. Gdy unikamy twardych pokarmów lub niedokładnie je przeżuwamy, wyrządzamy sobie ogromną krzywdę, gdyż wpływamy na kondycję wielu narządów. Brak zębów wpływa również niekorzystnie na wygląd naszej twarzy.

Oferta gabinetów protetycznych.

Kosmetyka dentystyczna oferuje szereg zabiegów i sposobów na przywrócenie urody naszym zębom.
Gabinety protetyczne świadczą usługi z zakresu protetyki, które obejmują:
- leczenie protetyczne,
- licówki porcelanowe,
- protezy akrylowe częściowe i całkowite,
- korony i mosty pełnoceramiczne oraz na podbudowie z tlenku cyrkonu,
- protezy szkieletowe ruchome, na zasuwach i zatrzaskach,
- wkłady koronowe typu inlay, onlay oraz koronowo - korzeniowe.

Jeżeli natomiast nasz zgryz nie wymaga poprawy, a uzębienie jest kompletne, możemy skorzystać z usług wybielania zębów. Przeprowadzone w gabinecie, przez specjalistę, przy użyciu profesjonalnych środków zapewni wspaniały efekt, a ponadto nie uszkodzi uzębienia.

Kosmetyka dentystyczna zajmuje się poprawieniem wyglądu zarówno pojedynczych zębów, jak i całego łuku zębowego. Wpływa na estetykę, uzupełnia braki, sprawia, że zyskujemy pewność siebie i chętniej się uśmiechamy