Wrastające włoski bikini

Urodai wszystko co z nią związane.ArtykułyWrastające włoski bikini

saunyWrastanie włosków to problem, z którym boryka się każda depilująca się kobieta. A najwięcej kłopotu sprawia właśnie wrastanie włosków w sferze bikini. Nie jest bowiem łatwo takie wrastające włoski usunąć. Poniżej przedstawimy kilka porad, które pomogą Ci rozprawić się z problemem wrastających włosków. Dlaczego w ogóle włoski wrastają? Dzieje się tak, gdy są zbyt słabe, by przebić się przez skórę. Więc jeżeli często depilujesz skórę woskiem lub depilatorem, włoski stają się coraz słabsze, a przez to – rośnie ryzyko ich wrośnięcia. Dlatego może warto raz na jakiś czas zaniechać depilacji, i zastąpić ją zwykłym goleniem.

Innym powodem wrastania włosków jest to, że niektóre z nich podczas depilowania nie zostają wyrwane wraz z cebulką, a jedynie urwane tuż pod skórą. Wówczas jest spore prawdopodobieństwo, że włos taki wrośnie. Dlatego depiluj się dokładnie i starannie, by dokładnie wyrwać wszystkie włoski. Włoski wrastają czasem także po goleniu, wtedy, gdy golone są „pod włos”. Z kolei u niektórych osób golenie w przeciwnym kierunku nie daje stuprocentowej gładkości. Dlatego jeżeli wrastają Ci włoski zarówno po goleniu, jak i depilacji, może warto zmienić metodę usuwania włosów, i wypróbować krem do depilacji? Krem do depilacji gwarantuje gładkość bez wrastających włosków!

Dobrym sposobem na zapobieganie wrastaniu włosków jest masaż szorstką gąbką przy każdej kąpieli i cotygodniowy peeling. To naprawdę pomaga! Warto stosować także kremy przeznaczone specjalnie dla skóry po depilacji oraz płyn Folisan (który możesz sporządzić sama w domu, wystarczy rozpuścić wodzie 2 tabletki aspiryny i dodać trochę gliceryny).

Jeżeli jednak doszło już do wrośnięcia włosków, musisz jak najszybciej usunąć taki włos spod skóry. Pojawi się wokół niego czerwona obwódka, sygnalizująca stan zapalny. Potem może się przeobrazić w dość pokaźną krostę. Z takim włosem postępuj tak, jak z wbitą drzazgą: wydłub ostrożnie odkażoną igłą lub pęsetą.

Trymer do bikini
W zależności od osobistych upodobań, różne są metody i rodzaje intymnej depilacji. Sporo Pań decyduje się na pozostawienie sfery intymnej owłosionej, co gwarantuje mniejsze podrażnienia tych delikatnych miejsc. Należy też pamiętać, że całkowita depilacja woskiem może być bardzo bolesna i drażniąca. Dlatego w niektórych stanach wręcz depilacja brazylijska w salonach była przez pewien czas zakazana: a to wskutek serii przypadków zapalenia skóry, z którymi klientki salonów wylądowały na ostrym dyżurze.

Oczywiście nie oznacza to, że musisz koniecznie zrezygnować z całkowitej depilacji intymnej. Jeżeli ona najbardziej Ci odpowiada, możesz śmiało się jej poddawać, ale zawsze tylko w dobrych gabinetach kosmetycznych, pod fachową opieką doświadczonej kosmetyczki. Natomiast jeśli wolisz mniej inwazyjną depilację proponujemy Ci jedynie depilację okolic bikini. Jest to strefa mniej delikatna. Możesz śmiało wydepilować ją sama w domu, woskiem, depilatorem, a także całkiem bezboleśnie – kremem.

Co jednak z częścią, na której pozostawiamy włoski? Także o nie należy odpowiednio zadbać. I tutaj właśnie bardzo przydatny może okazać się trymer do okolic bikini, np. Trymer bikini Confidence BKT 3000 Remington. Został on wykonany specjalnie z myślą o kobiecych potrzebach. Dzięki niemu możesz dokładnie przyciąć włoski do wybranej długości (od 3 do 12 mm), a jeżeli zdecydujesz się na zgolenie włosków, wystarczy zdjąć nakładkę i już masz do dyspozycji elektryczną golarkę, dzięki której zgolisz włoski, nie ryzykując skaleczenia.

Nasza rada: Depilację zacznij od przycięcia trymerem włosków do odpowiedniej długości, następnie wydepiluj okolice bikini woskiem lub kremem. Dzięki temu zachowasz jak największą precyzję, i pozbędziesz się tylko tych włosków, które chcesz usunąć, zachowując odpowiedni kształt.